Neslyšící katolíci

Ozvěny Štěkně 8.2.2014

Byli jsme pozváni na duchovní obnovu pro manželské páry, která se konala dne 8. 2. 2014 v sale kostela sv. Václava od 13 h do18. 30 hod. Tématem hlavní přednášky bylo Pět jazyků lásky.
Akce, na jejímž závěru se konala mše svatá, se zůčastnilo 5 neslyšících manželských párů. Zbytek tvořily slyšící manželé.


Autor foto:Pavla Coufalová


Dojmy některých párů:


Bohumil a Martina

Na manželském duchovním setkání jsme měli velmi krásné pocity. Informace, které jsme se tam dozvěděli o jazycích lásky, byly velmi zajímavé a poučné. Díky tlumočení celé akce jsme se na tamto semináři dozvědělili například to, jaké vnitřní pocity potřebujeme v manželském lásce naplňovat, dále jaké jsou základní rozdíly a důsledky fungování mužských a ženských hormonů. Pochopili jsme také, jak vychovávat své děti a jak hledat lepší způsob komunikace s nimi.
Díky přednášce paní psycholožky jsme take lépe porozuměli jazykům lásky malých dětí (dárky), staršíchí dětí (jejich hlavním jazykem lásky je pochvala) a dětí v pubertálním věku (pozornost). Bylo pro mne velmi krásné vidět slyšící přítomné, jak byli dojatí, když jsme se my neslyšící modlili modlitbu Otče náš v českém znakovém jazyce. Krásně nám za to poděkovali. Myslíme, že jsme tam nebyli zbytečně. Díky Bohu za všechno a děkujeme tlumočnici Romaně, která tlumočila po celou dobu a hodně se nám věnovala. Velmi si ji za to vážíme a děkujeme jí. Stokrát díky!


Lucie a Šimon

Po přednášce jsem získané informace o pěti jazycích lásky přenesla také na naše děti: když se začaly dohadovat nebo křičet, začala jsem je hladit po tvářích, aby se na mne v klidu podívaly. Zjišťuji, že se pomalu mění, a myslím na děti a na jejich hlavní jazyk lásky – každý z nich ho má jiný. I na Šimonovu mámu: začala jsem chápat její chování, které mě znervózňuje. Pochopila jsem, že je to projev jejího jazyka lásky. Díky tomu, co říkal Stanislaw na semináři Ježíšově trpělivosti a citlivosti jsem I já vice přemýšlela o své trpělivosti…

Jsem také moc a moc šťastná, že Stanislaw byl Šimonovi sympatický a že se mnou byl na společném duchovním rozhovoru a pak i na mši, krásnééééé....

Děkuji všem, hlavně Ježíšově lásce, která vše dává do pohybu!!Alena a Sajchna

Mně se nejvíc líbila přednáška o pěti jazycích lásky s barevnými obrázky a pak
požehnání od Stanislawa, mše svatá v teple a v příjemné atmosféře lidí a přítomnost
Ježíše mezi námi.

Těším se spolu s manželem a jsem velmi velmi šťastná za to, že se jazyk lásky dá prožívat v manželství žít nejen na začátku vztahu – v době zamilovanosti, ale po celý život a napořád.


Autor foto:Pavla Coufalová