Neslyšící katolíci

Setkání mládeže na Slovensku 29.7.2015 - 2.8.2015

Ve středu 29. července jsme v naší tříčlenné skupince vyrazili na Slovensko, kde na nás čekali slyšící a neslyšící kamarádi spolu se dvěma bratry františkány. Byli u nas na jaře v Praze, a pozvali nás na jejich letní akci pro neslyšící mládež.
Když jsme dorazili na Slovensko, musel se nejprve vyřešit problém s rozbitým autem, ale pak už byla cesta bez problému :-) Společně jsme šli na výlet kolem Štrbského plesa a večer jsme dorazili do Batizovic u Popradu, kde jsme se ubytovali u jedněch milých lidí.
Ve čtvrtek jsme vyrazili na výlet do Slovenského ráje a v pátek jsme se připojili ke celostátnímu setkání slovenské mládeže. Od pátku do neděle jsme pak měli program společně s asi 3000 mladými. Na setkání s mládeží přijelo také veliké množství řeholníků. Slavili jsme krásnou úvodní mši, měli jsme přednášky, křížovou cestu, zúčastnili jsme se i řeckokatolické mše svaté, viděli jsme několik zajímavých tanečních vystoupení... Program byl hodně nabitý, takže jsme v neděli odjížděli domů dost unavení, ale stálo to za to!