Neslyšící katolíci

VELEHRAD 26.7.2018

Duchovní dovolená - pouť na Velehrad ve dnech 26.-29.7.2018
Poutní duchovní dovolené se zúčastnilo kolem 40 dospělých a 10 dětí z Čech,Moravy, Slovenska a Rakouska.


Ubytováni jsme byli na internátě Stojanova gymnázia hned proti kostelu.V pátek sloužil mši svatou kněz Stanislav Góra. Četli jsme evangelium O rozsévači ( Mt 13, 18 - 23 ). Celé dva dny jsme měli přednášky na téma ,,Ježíš uzdravuje". Dozvěděli jsme se, jakým způsobem Ježíš léčí srdce lidí. Bylo to velmi zajímavé. Odpoledne jsme šli do Modré do muzea a podívat se na akvárium - tunel, kterém plavou sladkovodní ryby. V podvečer bylo možné jít na zpověď nebo na duchovní rozhovor s knězem. Po večeři byla diskuse.
V sobotu dopoledne jsme prožili modlitbu za uzdravení vzpomínek a za odpuštění, po které jsme slavili mši svatou s udílením pomazání nemocných. Velmi zajímavá diskuse byla o Desateru Božích přikázání. Pomohlo nám také video, které připravila Eva Sattler. Děkujeme! Pěkně tam vysvětlila, jak nám Boží rady (přikázání) pomůžou žít dobrý život. Odpoledne jsme si prohlédli baziliku. Průvodce nám dělal mnich Štěpán (bratr Bohumila) Zaujalo nás to.Pak jsme šli na věž kostela a tam byl nádherný výhled.Byl to krásný zážitek.
Večer jsme byli ve Slovanském sklepě a manželé z Čejkovic nám vyprávěli o víně.Bylo to zajímavé.Poté nás pobavila pantomima, kterou hráli Pavla a Franta. Byla na téma odpuštění a očištění srdce.
V neděli jsme dopoledne oslavili mši svatou a pak už jsme se loučili a děkovali za krásné zážitky na pouti.
Tým past.rady, který celou dovolenou připravoval a organizoval, výborně spolupracoval. Drželi jsme se hesla, že chceme pomáhat lidem Dělali jsme to pro Ježíše.